Pirmakursių kariūnų pažintis su Vilniumi leido geriau pažinti ir Lietuvos istoriją

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnams gruodžio 7 d. buvo surengta edukacinė ekskursija po Vilnių. Humanitarinių mokslų katedros docentas dr. Manvydas Vitkūnas ir Kariūnų bataliono I kuopos vadas kpt. Linas Pažėra Akademijos auklėtinius supažindino su istoriniais sostinės objektais ir jos praeitimi.
Iš pradžių kariūnai Lukiškių aikštėje išklausė pasakojimą apie šią istorinę vietą ir kitas su ja susijusias istorijas.
Toliau visi patraukė į netoliese esantį Okupacijos ir laisvės kovų muziejų, įsikūrusį buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Kariūnų teigimu, tai buvo įdomiausia ekskursijos dalis, nes, lankydamiesi rūmų pusrūsyje, kur anksčiau buvo tardymo izoliatorius, ir kankinimo kambariuose, jie geriau galėjo įsivaizduoti, kokius sunkumus turėjo išgyventi tautiečiai – Lietuvos partizanai ir inteligentai, kovoję dėl to, ką mes turime dabar.
Kitas lankytinas objektas buvo Lietuvos Respublikos Seimas. Čia kariūnai susipažino su Seimo pastato infrastruktūra, išklausė intriguojančių pasakojimų apie Seimo gynybą ir jam kilusius pavojus Sąjūdžio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu.
„Ačiū už įdomią ekskursiją, – dėkojo kariūnė Goda Bilskytė ir iš karto pasidalijo jos įspūdžiais. – Daug naujo ir įdomaus sužinojome ir šauniai pasivaikščiojome istoriniais Vilniaus takais. Nors oras nelepino ir net priminė tų baisių istorinių laikų akimirkas, patirti įspūdžiai ir naudinga informacija viską atpirko.
Turininga kelionė į praeitį priminė genocido istoriją ir Sausio 13-osios įvykius. Ji privertė susimąstyti, kas vyko tada ir kas gali įvykti dabar. Su gidais aptarėme ir LR Seimo rūmų saugumo problemas, pamąstėme, kaip Lietuva galėtų išvengti šių pavojų. Supratome, kad reikia mokytis iš savų ir iš svetimų klaidų.“
„Penktadienio ekskursija buvo labai informatyvi, – kolegei pritarė kariūnas Dominykas Krutulis, pabrėžęs, kad neišdildomą įspūdį paliko gidų profesionalumas ir istorijos išmanymas. – Ypač patiko ats. mjr. Gintauto Jakščio pasakojimas, kaip 1991 m. buvo organizuota LR Seimo gynyba. Sužinojau įvairių pikantiškų detalių iš žmogaus, kuris buvo šių įvykių epicentre.“
Kariūnai džiaugėsi iš gidų ir ekskursijos vadovų daug naujo sužinoję ir geriau pažinę istorines asmenybes ir žadėjo šias žinias panaudoti vėliau, studijuodami Karo akademijoje, kai reikės analizuoti karo ir taikos metu, sudėtingomis sąlygomis taikytinus sprendimus.
Krn. Ingrida Leonavičiūtė, Žalgirio mūšio kuopa
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kariūnų nuotraukos