Stojančiųjų į Karo akademiją laukia patrauklios ir kokybiškos universitetinės studijos

Susidomėję studijomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje jaunuoliai dažnai nustemba išgirdę, jog ją baigę jie įgis ne tik karinį laipsnį. Akademija yra vienintelė universitetinė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengianti karininkus ir suteikianti jiems universitetinį bei karinį išsilavinimą. Įstojusiųjų į Karo akademiją laukia sėkmingai atnaujintos akademinės bakalauro studijos.
Pasak Lietuvos karo akademijos viršininko brg. gen. Algio Vaičeliūno, ypač didelis dėmesys čia skiriamas universitetinių studijų kokybei. Pradėjus įgyvendinti naują Akademijos strategiją, iš esmės buvo pertvarkytos universitetinių bakalauro studijų programos ir pritaikytos ne tik būsimam karininkui, bet ir po tarnybos išėjusiam į atsargą kariui arba dėl kitų priežasčių pagal civilinę specialybę dirbančiam asmeniui valstybės ar privačiame sektoriuje.
„Karo akademijoje vykdomos studijų programos yra patrauklios Lietuvos jaunimui, nes atspindi šalies aktualijas, yra lygiavertės arba netgi pralenkia kitų universitetų programas, – tvirtina brg. gen. A. Vaičeliūnas, pabrėždamas jų unikalumą bei tarptautiškumą. – Kariūnams dėsto aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys Lietuvos ir užsienio dėstytojai. Daugelis kviestinių dėstytojų ir lektorių yra pasaulyje pripažinti savo srities ekspertai ir profesionalai. Beveik trečdalis kiekvienos programos dalykų Akademijoje dėstoma anglų kalba, kuri jau yra tapusi privalomu reikalavimu šiuolaikiniam kariui.“
Karininkų rengimui keliami aukšti reikalavimai lemia tai, kad studijų programų turinys nuolat stebimas ir atnaujinamas. Siekiant gerinti jų kokybę, nuolat tobulinamas visas studijų procesas.
Lietuvos karo akademijoje šiuo metu siūloma pasirinkti vieną iš trijų – Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių, Nacionalinio saugumo ir gynybos – pirmosios pakopos studijų programų ir įgyti atitinkamai vadybos, politikos mokslų arba visuomenės saugumo krypties profesinių žinių ir praktinių įgūdžių. 3,5 metų trunkančios programos orientuotos į bendrąjį universitetinį išsilavinimą, kokybišką teorinį pasirengimą ir aukščiausio lygio profesinius gebėjimus. Jas baigusiems suteikiamas bakalauro kvalifikacinis laipsnis (plačiau >>>).
Gynybos technologijų vadybos studijų programą baigę absolventai išmano šiuolaikinių ginkluotės technologijų ypatumus ir jų pritaikymo galimybes, logistikos ir transporto vadybos principus, kibernetinio saugumo grėsmes ir jų prevencijos mechanizmus. Tarptautinių santykių studijos suteikia žinių ir gebėjimą vertinti saugumo aplinką, veikti nenuspėjamų aplinkybių sąlygomis, suprasti gynybos politikos pokyčius. Nacionalinio saugumo ir gynybos programa orientuota į specialistus, išmanančius šiuolaikines visuomenės, valstybės saugumui kylančias grėsmes ir gebančius jas analizuoti bei suprasti prevencines jų užkardymo priemones.
Siekiant stiprinti studijų tarptautiškumą, Akademijoje nuolat vykdomi tarptautiniai studentų mainai, kariūnams suteikiama galimybė kaupti žinias ir patirtį besimokant kitų šalių aukštosiose mokyklose. Lietuvos karo akademija aktyviai dalyvauja Erasmus+ programos mainuose: kiekvienais metais į kitas aukštąsias mokyklas vyksta atrinkti kariūnai studijuoti, o dėstytojai – dėstyti ir tobulinti savo kvalifikaciją. Be to, kasmet Akademija pati sulaukia svečių, tiek studentų, tiek dėstytojų iš Prancūzijos, Čekijos, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos universitetų.
Lietuvos karo akademijoje taip pat mokosi užsienio šalių karininkai iš Gruzijos, Ukrainos, Armėnijos, Kroatijos, Moldovos, Estijos ir Latvijos, kitų valstybių.
Karūnai, studijuojantys gynybos technologijų vadybą, pareiškę norą įgyti krašto apsaugos sistemai reikalingą specialybę, po pirmojo semestro gali būti siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas specializuotis karinių jūrų ar karinių oro pajėgų srityse ir siekti karininko karjeros jose. Būsimieji karinių jūrų pajėgų karininkai mokosi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir baigia karinio rengimo programą Karinių jūrų pajėgų mokymo centre Klaipėdoje. Būsimieji karinių oro pajėgų karininkai (pilotai bei inžinieriai) studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute.
Lietuvos karo akademijoje vykdomos šiuolaikiniais mokymo metodais ir moksliniais tyrimais grindžiamos studijos. Jų ir mokslinių tyrimų srityje Akademija bendradarbiauja tiek su Lietuvos, tiek su užsienio universitetais.
Brg. gen. Algis Vaičeliūnas studijas Lietuvos karo akademijoje kviečia rinktis jaunuolius, kurie nori įgytas žinias ir įgūdžiustaikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, taip pat NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose: „Akademijos studijų programos kokybe, populiarumu ir tarptautiškumu konkuruoja su kitų šalies universitetų programomis, nes čia įgytos žinios ir patirtis leidžia tobulėti ir toliau – jau tapus karininku ir įgijus aukštąjį universitetinį išsilavinimą. To linkiu kiekvienam Akademijos absolventui – nesustoti ir rasti laiko, noro, o svarbiausia – užsispyrimo toliau studijuoti.“
Turėdami bakalauro laipsnį, karininkai galės rinktis magistrantūrą, o po jų – doktorantūros studijas taip pat Lietuvos karo akademijoje.
Kariūnai paskaitose
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
LKA nuotraukos