Krašto apsaugos viceministrui pristatyta Akademijos veikla

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje birželio 11 d. lankėsi krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.
Svečias susitiko su Akademijos viršininku plk. Juozu Kačergiumi, prorektoriumi mokslui ir studijoms dr. Mantu Bileišiu ir kitais specialistais, susipažino su Akademijos veikla, joje organizuojamomis studijomis, įgyvendinamais projektais, pasiektais rezultatais ir naujais Akademijos iššūkiais.
Viceministras atkreipė dėmesį, kad Akademija gali jaunuoliams, pasirinkusiems karininko profesiją, ne tik sudaryti tinkamas sąlygas studijuoti, bet ir siekti karjeros kariuomenėje. Mokslinė veikla taip pat yra svarbi ir prisideda prie studentų ugdymo, mokslo plėtros ir naujų galimybių. Akademijos tarptautinis bendradarbiavimas Akademiją išskiria iš kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų ir yra naudingas tiek jos bendruomenei, tiek krašto apsaugos sistemai.
Akademijos viršininkas plk. J. Kačergius, pristatydamas Karo akademiją ir būsimų karininkų lyderių rengimą joje, pabrėžė: „Karininko profesija yra svarbi ir rūpi ne tik mums, Akademijai, ne tik kariuomenei, bet visai visuomenei. Tai akcentuojame ir visiems ją pristatome.
Karybos žinias jaunuoliai panaudoja baigę studijas tarnaudami Lietuvos kariuomenėje. Universitetinės žinios jiems gali būti naudingos tiek tarnybos metu, tiek ją baigus. Šias studijas deriname su kariniu rengimu ir lyderių ugdymu – joks kitas Lietuvos universitetas tokios galimybės neturi.“
Viceministrui taip pat buvo pristatyta nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos (NPPKT) karių šiuo metu atliekama tarnyba Akademijoje. Šio mokomojo būrio kariai tarnybą pradėjo Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone 2019 m. spalio mėn. dalyvaudami Baziniame kario kurse. Nuo š. m. sausio mėn. jie tarnybą tęsia Lietuvos karo akademijoje – atlieka bendras kolektyvines užduotis kartu su profesinės karo tarnybos kariais.
Akademija siekia pritraukti kuo daugiau nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, kurie, baigę privalomąją karo tarnybą, norėtų stoti į Lietuvos karo akademiją, sudaro jiems sąlygas pagilinti dalykų, kurie mokykloje sekėsi sunkiausiai, žinias. Prisiminę ir pakartoję mokyklos programos kursą, jaunuoliai gali perlaikyti atitinkamus valstybinius egzaminus ir kitais metais stoti į Karo akademiją, o ją baigę tapti karininkais.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Eimanto Genio nuotraukos